Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

13 – ojo futbolo turo rungtynėse – „Klaipėdos” pergalė

Po pertraukos sugrįžusiame Lietuvos futbolo federacijos A lygos čempionate netrūko staigmenų. 13-ojo turo rungtynėse „Žalgiris” ir vėl neįveikė „Mažeikių” komandos, kaimynų dvikovoje „Kruoja” kiek netikėtai svečiuose sutriuškino „Šiaulius”, o „Klaipėda” dramatiškai įveikė „Taurą” . Iš favoritų pergales iškovojo „Ekranas”, „Sūduva” ir „Banga”, rašo LFF.lt.

Vilniaus „Žalgiris” pirmajame rate pralaimėjo „Mažeikiams” išvykoje, o šį kartą namų rungtynėse Marijampolėje turėjo tenkintis lygiosiomis 1:1. Mažeikiškiai išsiveržė į priekį po šiurkščios varžovų gynėjo ir vartininko klaidos pasižymėjus ukrainiečiui Sergejui Žigalovui, o lygų rezultatą atstatė rusas Andrejus Nagumanovas.

Vilniečius aplenkė ir trečioje vietoje įsitvirtino Marijampolės „Sūduva”, kuri užtikrintai 3:0 nugalėjo FBK „Kauną”. Įvarčius nugalėtojams pelnė veteranai Mantas Samusiovas (iš 11 m. baudinio) bei Tomas Ražanauskas ir jaunasis Tadas Eliošius, kuris pasivijo rezultatyviausius lygos žaidėjus.

Šešiais taškais „Žalgirį” ir keturiais „Sūduvą” lenkia Panevėžio „Ekranas”. Lietuvos čempionai turėjo vargo namuose rungtynėse su Alytaus „Dainava”. Aukštaitijos klubas svečius iš Dzūkijos 1:0 palaužė tik po serbo Marko Andelkovičiaus tolimo smūgio 68 minutę.

Įspūdingą pergalę apskrities derbyje šventė Pakruojo „Kruoja”, kuri svečiuose net 4:0 nugalėjo kaimyninę „Šiaulių” komandą. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Tautvydas Švelna, kartą pasižymėjo estas Artiomas Dmitrijevas.

Staigmena užfiksuota ir Klaipėdoje, kur namų rungtynių sezoną atidariusi „Klaipėda” dramatiškai 1:0 įveikė Tauragės „Taurą”. Pergalingą įvartį uostamiesčio komandai iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti minutę įspūdingu smūgiu iš toli pelnė Justas Vilavičius.

„Klaipėda” aplenkė miesto kaimyną „Atlantą”, kuris Gargžduose turėjo pripažinti „Bangos” pranašumą 0:3. Du įvarčius gargždiškiams pelnė Andrius Lipskis, vieną – Irmantas Zelmikas.

Savaitės viduryje planuotos A lygos rungtynės nukeltas dėl Lietuvos B rinktinės rungtynių, o kitas turas vyks kitą savaitgalį.
FC”Klaipėda” žais išvykoje birželio 19 d. 19 val. su Marijampolės „Sūduva” .

13 turo statistika

Banga (Gargždai) – Atlantas (Klaipėda) 3:0 (1:0)
Teisėjas: J.Paškovskis (Vilnius), 1000 žiūrovų
Įvarčiai: 6 min. ir 70 min. A.Lipskis, 81 min. I.Zelmikas („Banga”)
Įspėjimai: 86 min. M.Gudauskas, 90+1 min. Ž.Gedrimas („Banga”); 27 min. T.Vyšniauskas, 54 min. E.Marozas („Atlantas”)
Pašalinimai: 71 min. T.Vyšniauskas (už 2-ą geltoną) („Atlantas”)

Sūduva (Marijampolė) – Kaunas (Kaunas) 3:0 (3:0)
Teisėjas: A.Kancleris (Klaipėda), 700 žiūrovų
Įvarčiai: 16 min. (iš 11m.) M.Samusiovas, 31 min. T.Ražanauskas, 41 min. T.Eliošius („Sūduva”)
Įspėjimai: nėra

Klaipėda (Klaipėda) – Tauras (Tauragė) 1:0 (0:0)
Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 450 žiūrovų
Įvarčiai: 89 min. J.Vilavičius („Klaipėda”)
Įspėjimai: 17 min. J.Vilavičius, 68 min. T.Tratch, 79 min. M.Keita („Klaipėda”); 44 min. N.Misiuk, 61 min. D.Borisovs, 81 min. D.Arlauskis („Tauras”)

VMFD „Žalgiris” (Vilnius) – Mažeikiai (Mažeikiai) 1:1 (1:1)
Teisėjas: A.Žuta (Klaipėda), 300 žiūrovų
Įvarčiai: 43 min. A.Nagumanov („Žalgiris”); 35 min. S.Žygalov („Mažeikiai”)
Įspėjimai: 50 min. E.Vaitkūnas, 82 min. G.Freidgeimas, 86 min. M.Jokič („Žalgiris”); 53 min. V.Antipov, 74 min. V.Polianskyy, 80 min. R.Kisliakov („Mažeikiai”)
Pašalinimai: 78 min. V.Polianskyy (už 2-ą geltoną) („Mažeikiai”)

Šiauliai (Šiauliai) – Kruoja (Pakruojis) 0:4 (0:1)
Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 800 žiūrovų
Įvarčiai: 39 min., 58 min. ir 76 min. T.Švelna, 79 min. A.Dmitrijev („Kruoja”)
Įspėjimai: 33 min. S.Pichockis, 74 min. V.Pocevičius („Kruoja”)

Ekranas (Panevėžys) – Dainava (Alytus) 1:0 (0:0)