Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Krašto apsaugos savanoris, Kelmės rajone galimai nužudęs vyrą, sės į teisiamųjų suolą

policijaŠiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Jūratė Tamašauskienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje žiauraus nužudymo padarymu ir neteisėtu disponavimu šaudmenimis kaltinamas Krašto apsaugos savanoris B. P. Nusikaltimas Kelmės rajone esančiame Liolių miestelyje įvykdytas praėjusiųjų metų gegužės 4 dieną, grupelei jaunuolių gamtoje vartojant alkoholį.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, metu nustatyta, kad įvykio dieną jaunuoliai, tarp kurių buvo ir kaltinamasis B. P., nuvyko į netoliese esantį mišką, kuriame metalo detektorių ir kastuvų pagalba ieškojo senovinių monetų, taip norėdami papildyti kaltinamojo turimą monetų kolekciją.

Po visą dieną trukusių bevaisių paieškų, draugai išsiskirstė į namus, tik savanoris B. P. ir dar du jaunuoliai pasiliko kartu ir nusprendė vakarą praleisti su alkoholio taurele prie Lioliuose esančio paplūdimio. Vėliau, nusipirkę daugiau gėrimų, jaunuoliai išgėrinėjo prie automobilio. Matydamas, kad draugai yra stipriai apgirtę, vienas iš vaikinų, kuris vairavo automobilį ir alkoholio nevartojo, siūlė važiuoti namo, tačiau sugėrovai nesutiko.

Netrukus prie grupelės prisijungė kitas neblaivus jaunuolis, kuris neįtiko savanoriui. Pradėjus emocingiau bendrauti, B. P. stumtelėjo nepažįstamąjį. Dėl kilusio tarpusavio nesutarimo jaunuoliai pasiūlė priklydėliui išeiti. Jam nesutikus, kompanija pradėjo skirstytis. Pirmasis išėjo B. P. draugas, o kaltinamasis pasisiūlė nepažįstamąjį parvesti į namus. Vaikinams išsiskirsčius, buvo įvykdytas kraupus nusikaltimas.

Kitą rytą šalikėlėje, netoli vieno iš draugų namų, buvo rastas negyvai sumušto vaikino kūnas. Nužudymu įtariamasis B. P. buvo sulaikytas tą pačią dieną. Vėliau jis prasitarė, kad jo namuose yra laikomi sprogmenys. Policijos pareigūnai, atlikę kratą, rūsyje rado šešis vienetus antrojo pasaulinio karo laikų sprogstamųjų užtaisų bei sviedinių.

Pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies 6 papunktį ir 253 straipsnio 1 dalį kaltinamajam gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Šiaulių apygardos prokuratūros ir Telšių apskrities VPK informacija

(Visited 69 times, 1 visits today)