Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šaltasis metų sezonas ir oro kondicionierius:  (ne)suderinama ?

Lauktai ar nelauktai atėjęs ruduo iš karto parodė savo charakterį. Drėgnas oras, lietus ir vos keliolika laipsnių šilumos tikrai neprimena šilto rudenėlio ir taip laukiamos Bobų vasaros. Namuose ir biuruose pasidarė vėsiau, todėl neretai norisi šiltesnės ir jaukesnės aplinkos. Tačiau, šildymo sezonas retai kada prasideda mums panorėjus, todėl reikia imtis kitų priemonių. Oro kondicionieriai-konvektoriai – gali būti puikus problemos sprendimas.

Daugelis žmonių yra įpratę oro kondicionierius naudoti tik vasarą. Tada, kai oro temperatūra šokteli iki 30 laipsnių, vėsus namų oras būna tikra atgaiva. Nors oro kondicionierius nėra pigūs prietaisas, vis dėlto dažnas drąsiai jį įsigyja ir naudoja savo namuose ar darbo vietoje. Prekybos vietos, kuriose galima įsigyti oro kondicionierių, atvėsus orams jų parduoda mažiau, tačiau net ir nedidelėje pasiūloje galima rasti tai, ko jums reikia.

Buitiniai oro kondicionieriai patys savaime negamina nei šalto, nei šilto oro. Jie paprasčiausiai perduoda jį iš vieno termoizoliuoto tūrio į kitą. Kitaip tariant jie veikia kaip šilumos siurbliai. Šiam šilumos pernešimui yra naudojamas specialus šaldymo reagentas. Šilumos apsikeitimas tarp kondicionieriaus šaldymo reagento bei jį supančio aplinkos oro vyksta per orinius šilumokaičius. Šiluma iš aplinkos viename yra susiurbiama šaldymo reagento, tuomet jis naudodamas kompresorių perpumpuojama susiurbtą orą į kitą šilumokaitį ir galų gale šiluma, šaldymo reagento akumuliuota per šilumokaitį, yra išmetama į aplinką. Visas šio proceso našumas taip pat smarkiai priklauso ir nuo šilumokaičio konstrukcijos bei nuo oro, kuris į jį patenka, temperatūros.

Negalima piktnaudžiauti

Būtina atsiminti, kad oro kondicionieriai nėra radiatoriai ar šildytuvai. Jie gali sukurti jaukesnę aplinką, tačiau nereikia pamiršti, kad namuose ar biure reikalingas grynas oras. Todėl įrenginį patartina naudoti atsakingai tiek dėl techninių, tiek ir dėl žmogiškųjų faktorių. Optimaliausia patalpų temperatūra turėtų svyruoti nuo 18 iki 24 laipsnių. Labai svarbu, kad kondicionieriai būtų sumontuoti tinkamoje vietoje ir nekeltų diskomforto – nepūstų žmonėms į galvą, nugarą ar kojas. Šią problemą itin gerai išsprendžia palubiniai oro  kondicionieriai, kurie tolygiai vėdina patalpas, pasižymi itin aukštu energijos taupymo koeficientu.

Taigi, šiuolaikiniai oro kondicionieriai ne tik vėsina, tačiau ir efektyviai šildo patalpas šaltuoju metų laiku. Tai labai patogus įrenginys, kuris atvėsins patalpas karštą vasaros dieną arba padidins jų temperatūrą, kai oras lauke nebelepins, o šildymo sezonas toli gražu dar negreitai prasidės. Oro kondicionieriai ne tik vėsina, šildo, bet ir sausina drėgną orą. Todėl išsirinkite tai, ko Jums labiausiai reikia.