Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Vandens transporto paslaugų privalumai

Šiandien vis labiau besiplečiant įvairioms pramonės šakoms, daugėja ir įmonių, kurios atlieka įvairias logistikos paslaugas – visame pasaulyje kalbama apie įvairių krovinių transportavimo būtinybę. Skirtingi kroviniai gabenami skirtingomis priemonėmis, be to, skiriasi ir transportavimo rūšys. Logistika šiandien gali pasiūlyti krovinių gabenimą žeme, vandeniu ir oru. Kiekviena transporto priemonė (sunkvežimiai, geležinkeliai, laivai, lėktuvai ir pan.) turi savų privalumų ir trūkumų, kuriuos įvertinęs klientas renkasi jam priimtiniausią krovinio gabenimo būdą. Jei norite, kad jūsų didelių matmenų krovinys būtų gabenamas ypač pigiai, jus turėtų sudominti vandens transporto logistika ir jos siūlomos paslaugos.

Vandens transportas yra seniausia transportavimo rūšis, kuri ilgus šimtmečius buvo pagrindinis transportavimo būdas, turėjęs lemiamos įtakos ne tik Europos, bet ir viso pasaulio valstybių ekonominei raidai. Vandens transporto logistika siūlo du būdus gabenti krovinius – transportavimas gali vykti upėmis arba jūromis.
Vandens transportas, vykstantis upių keliais, dažniausiai gali pasigirti pagerintais vandens susisiekimo keliais. Nors ši transportavimo rūšis yra ekonomiška (ypač saugoma aplinka), vis dėlto – tai labai lėtas transportavimo būdas. Nors daugelis žavisi ypač maža krovinio transportavimo kaina, derėtų prisiminti, kad vandens transportas turėtų būti pasirinktas tuomet, kai gabenami dideli ir neskubūs kroviniai. Be to, nors gabenimas vandeniu atrodo ypač pigus būdas, tačiau reiktų nepamiršti, kad šiai transportavimo rūšiai reikalingos dirbtinės užtvankos, šliuzai ir kiti įrenginiai, kuriuos reikia saugoti ir prižiūrėti. Didžiausiuose upių keliuose dažnai prireikia ir upių policijos.

Transportavimo jūromis logistika yra ypač naudinga tiems, kurie siekia vežti negendančius (arba gendančius lėtai) krovinius, kuriuos transportuoti kitomis transporto priemonėmis yra ypač brangu. Laivais galima gabenti ypač didelių matmenų ir svorio krovinius įvairiausiais maršrutais, kurie gali užtikrinti krovinių pristatymą į daugelį pasaulio šalių. Transportavimas jūromis gali pasiūlyti ir žymiai didesnį krovinio pristatymo greitį (jei lygintume jį su upių keliais). Tačiau vandens transportas jūromis turi ir tam tikrų trūkumų, pvz., didelės bangos, kurios verčia laivus mažinti greitį ar net keisti kursą, be to, daug problemų sukelia ir rūkas, kuris būna ypač tirštas vandens keliuose.

Vandens transporto logistika siūlo gabenti didelių gabaritų ir svorio krovinius, turinčius įvairią agregatinę būklę. Nors vandens transportas yra ypač patikimas būdas gabenti krovinius, vis dėlto jis yra priklausomas nuo oro sąlygų. Krovinių gabenimas žiemą tampa ypač sudėtingas, kadangi daugelis uostų, o neretai ir vandens kelių, užšąla.

Šiandiena dauguma logistikos įmonių siūlo jungtines transportavimo paslaugas – jei jūs norite užsisakyti krovinį, kuris turėtų būti atgabentas iš tolimos pasaulio šalies iki jūsų durų slenksčio, turėtumėte naudotis vandens transporto logistikos privalumais. Jūsų užsakyti kroviniai gali būti gabenami ne tik vandens transportu (nepamirškite, kad nors tai vienas lėčiausių, bet vis dėlto ir vienas pigiausių būdų), bet ir žemės transportu – atgabentas krovinys žemės keliais gali būti pristatytas iki pat jūsų nurodytos atsiėmimo vietos.

Krovinio plukdymas iš tiesų yra labai patogus būdas. Lėtesnis, tačiau pigesnis ir gali vienu metu galintis atgabenti labai dideles siuntas, laikomas jūriniuose konteineriuose. Jūriniuose konteineriuose drąsiai galima gabenti ir išskirtinių sąlygų reikalaujančius krovinius – specializuoti konteineriai turi temperatūros reguliavimo sistemą.

123456