Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kaip natūraliai malšinti skausmą gydomojo masažo pagalba?

Sėdėjimo padėtis tiek dirbant biure, tiek vairuojant automobilį, tiek poilsiaujant – visiems priimtina. Blogi sėdėjimo įpročiai prisideda prie daugelio negalavimų, labiau apkraunančių stuburą nei vaikščiojant ar stovint.

Netinkamas sėdėjimas neabejotinai turi įtakos raumenų ir kaulų sistemos ligų atsiradimui ir vystymuisi. Būsena sėdimoje padėtyje sukelia pernelyg didelį kaklo, pečių juostos ir paraspinalinių raumenų įtempimą. Šioje padėtyje susilpnėja pilvo, sėdmenų ir pakaušio raumenys. Tuo pačiu metu daugeliui žmonių trūksta noro užsiimti bet kokia fizine veikla. Nedaug žmonių laikosi principo, kad prevencija yra geriau nei gydymas. Juosmens-kryžmens sritis – tai vieta, kuria dažniausiai skundžiasi pacientai kineziterapijos kabinetuose. Daugumą skausmo epizodų tiesiogiai sukelia raumenų įtempimas toje srityje. Juosmens skausmų profilaktikai rekomenduojami pratimai skirti stiprinti stačiamąjį stuburo raumenį, sėdmenų raumenis, tiesiąjį pilvo raumenį ir pilvo įstrižuosius raumenis. Kita svarbi sritis – šlaunies užpakalinės dalies raumenų stiprinimas, šių raumenų įtempimas turi įtakos dubens padėties ir paslankumui, prisideda prie stuburo problemų.

Kaip turėtų būti atliekamas gydomasis masažas?

Kaip natūraliai malšinti skausmą gydomojo masažo pagalba.

Atsiradus stuburo problemoms, būtina diagnozuoti skausmo priežastį ir parengti gydymo planą, čia apie tai galite sužinoti daugiau. Tuo tikslu pirmiausia verta pasikonsultuoti su gydytoju reabilitologu, o vėliau – pas kineziterapeutą.

Prieš pradedant procedūrą, kineziterapeutas atlieka pokalbį ir ištiria stuburo paslankumą. Itin svarbus elementas – pokalbis su pacientu. Terapeutas turėtų paklausti apie atliekamo darbo pobūdį, ypač apie pozicijas, kurias pacientas dažniausiai užima dirbdamas ir miegodamas. Kitas pokalbio elementas bus nustatyti simptomų vietą ir interpretuoti jų atsiradimo priežastis. Taip pat svarbios praeities traumos ir operacijos. Neišgydytos traumos ir reabilitacijos stoka po traumų daro didelę įtaką skausmui ir sukelia kompensacinius mechanizmus, t.y. organizmo prisitaikymą prie patologinių įpročių. Negalavimų priežasties nustatymas yra raktas į jų gydymą.

Atlikdamas gydomąjį stuburo masažą, terapeutas turi naudoti metodus, kurie sumažins skausmą tam tikroje srityje ir pritaikys jų stiprumą bei intensyvumą pagal paciento galimybes. Tokios procedūros metu naudojamos klasikinio masažo, trigerinio taško masažo ir giliųjų audinių masažo technikos. Svarbiausia tokio gydymo užduotis – palengvinti simptomus. Procedūros metu patyrę terapeutai kiekvienam pacientui individualiai parenka metodikas.

Koks gydomojo masažo atlikimo tikslas?

Skausmui malšinti atliekamas gydomasis stuburo masažas, gydomi tiek skausmo taškai, tiek tie, kurie skirti jo atsiradimui gydyti. Dažnai tai, kur atsiranda skausmas, nėra raktas į jo išgydymą. Gydomasis masažas padeda esant nuovargiui ir raumenų perkrovai, palengvina atsipalaidavimą ir gerina savijautą.